سمپاشی محل زندگی موریانه ها


معمولا موریانه ها در سازه های چوبی، درختان فاسد، چوب های افتاده و خاک زندگی می کنند. زندگی در گونه های مختلف موریانه متفاوت است. زیرا برخی از موریانه ها نیاز به مقداری رطوبت دارند. آفات بیشتر در مناطق گرمسیری یافت می شود که شرایط زندگی برای موریانه ها مناسب می شود.

خانه های موریانه زیرزمینی معمولا در خاک تشکیل می شود. در داخل این تپه ها ، موریانه ها ساختار تونلی دقیق و تونل های گلوله ای را ایجاد می کنند که از طریق آنها دسترسی به منابع غذایی بالای زمین دارند . موریانه های چوب خشک در داخل درختان زندگی می کنند و از آنها استفاده می کنند و اغلب در خانه دیواره ها و مبلمان را آلوده می کنند .

وقتی یک کلنی بالغ شده است، موریانه های بالدار و روغنی را می توان در اطراف پنجره ها و درها مشاهده کرد.


تولید مثل موریانه ها


در ماه های تابستان، موریانه های باروری پروازی، کلنی بالغ خود را ترک می کنند تا جفت انجام شود. بعد از این، زوجین بال خود را از دست می دهند و تبدیل به ملکه و پادشاه می شوند و کلنی جدیدی ایجاد می کنند. موریانه های نابالغ برای تکمیل خود یکی از این سه نقش : کارگران، سربازان و باروری یا تولید مثل را انجام می دهند. برخی از گونه های ملکه موریانه هر ساله میلیون ها تخم می گذارد.


برای محافظت از خانه خود چه کاری می توانید انجام دهید؟


موریانه ها یک تهدید دائمی برای خانه شما هستند، در اینجا به مواردی که برای کمک به حفظ منزلتان از این موجودات استفاده می شود اشاره می کنیم.
اول با از بین بردن رطوبت و شرایطی که باعث رطوبت می شود و ریختن غذای موریانه در گوشه کنار خانه شروع کنید.

موریانه ها اگر به تعداد انبوه برسند قطعا خرابی به بار خواهند آورد پس قبل از این خطر بزرگ سمپاشي موریانه را در نظر بگیرید.


از بین بردن مشکلات رطوبت


  • تعمیر شیرها، لوله های آب و واحد های A / C
  • ناودان‌ ها را تمیز کنید و نگه دارید
  • پوشش گیاهی بیش از حد را از بین ببرید
  • تمام دریچه ها را روشن و باز نگه دارید
  • نقاط ورود در اطراف آب و خطوط و یا خطوط لوله را بپوشانیم
  • حذف منابع غذایی موریانه
  • هیزم، چوب یا کاغذ را از پایه یا فضای خزیدن دور نگه دارید
  • خلاص شدن از سموم و آوار در نزدیکی خانه
  • تخته ها و حصار های چوبی را برای آسیب بررسی کنید

آسیب و خسارت موریانه


تصوری در بین مردم وجود دارد که موریانه ها فقط از چوب ها تغذیه می کنند اما موریانه ها از هر ماده ای که سلولزی باشد تغذیه می کنند و همین امر باعث خسارتهای زیاد در منزل و ساختمان شما می شود. این ویژگی موریانه ها سبب می شود هیچ چیزی از دست آنها در امان نباشد چرا که با دندان های تیز خود همه چیز را نابود می کنند.

موریانه چوب خشک
موریانه فورموسان
موریانه های زیر زمینی
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟